Mistrem se stala Slavia, Bakošův gól k titulu nevedl

Publikováno: 30.5.2017 | Autor: haf

Napětí až do konce bylo letos v české nejvyšší soutěži, kde se ještě v posledních zápasech bojovalo o mistra ligy. Plzeňští sice na závěr ročníku i díky brance Marka Bakoše porazili 2:0 Jihlavu, nicméně vysoké vítězství Slavie 4:0 nad Brnem radost z obhajoby nedovolilo. Mistrovský pohár tak letos zamířil do Edenu.

Ačkoli radost z titulu to jistě nenahradilo, pohled do statistik z pohledu Marka Bakoše dopadl víc než dobře. Marek si totiž za zápas připsal Instat Index 328, čímž jasně předčil všechny ostatní aktéry zápasu, a znovu ukázal, jak je stále pro Plzeň důležitým hráčem. Jeho celkový počet 45-ti přihrávek s 80% úspěšností ukazuje na územní převahu domácích. Plzeňští se dostali do vedení už ve 13. minutě, kdy Markovi ke gólovému zásahu pomohla teč hostujícího obránce. Bakoš a spol. poté získali potřebný klid, ale definitivní tečka v podobě zvýšení na 2:0 přišla až těsně před koncem zápasu.

K radosti z obhajoby titulu ale vítězství nevedlo, protože k tomu Plzeň potřebovala ještě zaváhání Slavie. Sešívání ovšem na neutrálním hřišti jasně porazili Brno a po osmi letech zvedli nad hlavu mistrovský pohár.

Podobně jak vypadala celá skončivší sezóna ze strany Sparty, tak vypadal i poslední zápas sparťanů v Uherském Hradišti. Nepříliš vydařeným výkonem a remízou 1:1 na Slovácku rozhodně sparťanští fotbalisté své fanoušky nepotěšili. Jediný gól hostů vstřelil Lukáš Juliš, jenž přitom nastoupil až do druhého poločasu. S Instat Indexem 269 podpořeným slušnou úspěšností akcí (71%) se ale dokázal zařadit mezi nejlepší hráče zápasu. Od první minuty nastoupili za Spartu i David Bičík v bráně a Michal Sáček ve středu zálohy. Michal sice nebyl příliš spokojený s výsledkem, nicméně o to větší radost měl v neděli. Na vyhlášení uplynulého ligového ročníku byl totiž zvolen nejlepším hráčem v anketě "Objev sezóny"!

Nyní však Michal i celá Sparta po krátkém odpočinku budou směřovat vše pro naladění formy k začátku podzimní části další sezóny. Už nyní je jasné, že vedení nebude chtít dopustit opakování umístění z letoška a na Letné asi nastane spoustu změn. První z nich bylo jmenování nového hlavního trenéra Itala Andrey Stramaccioneho. Věříme, že se pod jeho vedením bude hráčům z MLM Sport Group dařit.

Na dálku se bojovalo nejen o mistra ligy, ale i o čtvrtou pozici a účast v předkole Evropské ligy. Tu nakonec uhájili hráči Mladé Boleslavi, kteří ale měli obrovské štěstí. Na závěr totiž prohráli 0:4 v Liberci a "evropskou příslušnost" jim tak zachránila až Dukla, která dokázala vyhrát v Teplicích 1:0 a znemožnila tak oslavy na Stínadlech. U vysoké porážky středočeského týmu byl i Jiří Fleišman, který odehrál celé utkání a jeho Instat Index 263 mu zajistily nejlepší statistiky z celého týmu. I přesto však vysoké prohře zabránit nedokázal.

Skvělý výkon podpořený dvěma brankami převedl v dresu Žiliny Ramil Sheidaev! Ázerbájdžánský reprezentant přitom nastoupil až v 61. minutě, ale stačil získat Intat Index 367 a celkově jeho statistiky dopadly výborně. V 82. a 89. minutě se prosadil střelecky a podpořil tak výrazně jasné vítězství 4:0 na Podbrezovou. Ve dvanácti startech si letos připsal hned pět gólů, přičemž do kádru Šošonů zamířil až v zimní přestávce. Osmdesát minut za Žilinu odehrál i Iván Díaz.

Ve druhé uruguayské lize se v pátém kole blýskl Sebastian Cal, který rovněž dvěma góly přispěl k vítězství Atenasu 3:0 na půdě Orientalu. Stejně jako Ramil i Sebastian byl střídajícím hráčem, když se na hřiště dostal až v 71. minutě za Augustína Barana. Do zápasu se rovněž zapojili Yhojan Díaz a Maximiliano Machado. Po pěti odehraných zápasech patří Clubu Atenas deváté místo v tabulce.