Lvíčatům vstup do Eura nevyšel, se Sáčkem v sestavě padla s Německem 0:2

Publikováno: 19.6.2017 | Autor: haf

První zápas na Mistrovství Evropy do jednadvaceti let má český výběr za sebou a radosti mu příliš nepřinesl. Češi sice měli proti Německu několik vyložených šancí, ty ovšem neproměnili a naopak zkušený soupeř dvě ze svých šancí využil. V základní sestavě Lavičkova výběru nechyběl Michal Sáček, který hrál až do 81. minuty.

Češi se už před přípravou a v rámci ní potýkali s problémy zapříčiněnými zraněními a nad sestavou tak před prvním zápasem na turnaji visel otazník. Mezi vyvolené se dostal i Michal Sáček, který už poněkolikáté dostal prostor na netradiční pozici pravého obránce, zatímco v klubu nastupuje ve středu zálohy. A byla to opravdu zkouška ohněm, protože v kádru Německa jsou téměř všichni mladíci, kteří už působí v prestižní německé Bundeslize.

Lvíčata vstoupila do utkání aktivně a opticky dokonce prvních pár minut německý výběr přehrávali. Když už ale přišla větší šance, spíš zapotil český brankář ve spolupráci s obranou. Tam byly od začátku vidět okénka, kterých Němci zdatně dokázali využívat. Později navíc převzali iniciativu i v držení míče, jež dokázali těsně před poločasem zužitkovat ve vedoucí branku.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a na českých kopačkách byla znát nervozita především při rozehrávce. Ačkoli se český tým dokázal dostat do několika velmi slibných střeleckých pozic, v branku nepřetavil ani jednu z nich. Naopak na druhé straně přišel v 50. minutě dlouhý pas, který nešťastně zpracoval Michal Sáček a Němci se dostali do vedení 2:0. Góly orámovaná přestávka značně zahýbala s českým sebevědomím a ve hře bylo na zvrácení výsledku opravdu příliš nepřesností. Západní sousedé se na stadionu polského Tychy navíc mohli ujmout i vedení 3:0, ale český tým zachránil brankář chycenou penaltou.

Čechům tak nezbývá než se porvat o postup v dalších zápasech. Už ve středu je na stejném stadionu čeká další těžký duel proti Itálii, který bude pro přežití v turnaji naprosto zásadní. Do druhého souboje by případně mohl zasáhnout i Lukáš Juliš, jenž proti Německu zůstal celý zápas na lavičce náhradníků.