Aleš Mandous: O postup ještě v Kodani zabojujeme

Publikováno: 15.7.2017 | Autor: haf

Český fotbalový brankář Aleš Mandous působící ve slovenské Žilině dostal šanci v předkole Ligy mistrů, nicméně domácí zápas s Kodaní mu přes nadějný začátek mezi třemi tyčemi nakonec zhořkl. Jeho tým sice vedl 1:0, ale dánský soupeř třemi rychlými góly ve druhém poločase skóre otočil a ze Slovenska si do odvety odvezl vítězství 3:1. Aleš se svými pocity z neúspěšného duelu svěřil v krátkém rozhovoru pro MLM Sport Group.

Aleši, start v předkole Lize mistrů určitě potěšil, výsledek už ale asi méně...
Samozřejmě jsem velmi rád, že jsem mohl nastoupit v takovém zápase proti silnému soupeři. Bohužel ale zápas nedopadl podle našich představ.

Utkání jste přitom neměli špatně rozehrané, vedli jste 1:0 po poločase. Pak ale přišla patnáctiminutovka hrůzy, kdy jste třikrát inkasovali. Co se stalo?
První poločas byl z naší strany vynikající. Ve druhé půli jsme ale dostali červenou kartu a celkový obraz hry se změnil. Soupeř začal být aktivnější a svou převahu dokázal rychle využít a vstřelil nám tři rychlé góly.

V pohárové matematice je domácí porážka 1:3 velmi nepříjemná. Ještě reálně věříte v zázrak a případný postup?
Samozřejmě do Kodaně jedeme vyhrát a ještě se poprat o postup. Je nám jasné, že to bude už hodně těžké, ale neskládáme zbraně a naší povinností je ještě zkusit to otočit v náš prospěch a postoupit.

Reálně se však dá říct, že momentálně je hlavním cílem klubu Evropská liga?
My jdeme zápas od zápasu, takže uvidíme, co bude po odvětě. Ve fotbale se může stát cokoli.

Jaké proběhly přes léto v týmu změny? Na první pohled se totiž zdá, že výsledky v přípravě a koneckonců i teď v předkole zatím nejsou zcela optimální.
V letní přestávce změny proběhly. Odešel od nás do Koreje Filip Hlohovský a na poslední chvíli i Mabouka. Nahradili je ale Robo Polievka a Juraj Chvátal a z mého pohledu se nedá říct, že bychom oslabili, spíš naopak.

Dostal jsi od realizačního týmu informaci, že bys měl být pro nadcházející sezonu jednička?
O postu jedničky jsme se nebavili. Momentálně je zraněný Miloš Volešák a trenéři dali přednost mně před dalšíma dvěma brankáři. Uvidíme, jaká bude situace až se Miloš uzdraví.

Co ambice Šošonů v lize? Předpokládám, že vedení nic jiného než další titul neočekává?
Rozhodně chceme v lize navázat na úspěšnou minulou sezónu, kdy jsme vyhráli mistrovský pohár. Cíl je tedy na ligové scéně jasný, ještě bychom ale rádi udělali i nějaký úspěch v Evropě.