Ekpai rozhodl o výhře Zlína nad Karvinou, vysloužil si nejepší Instat Index

Publikováno: 23.8.2017 | Autor: haf

Instat Index 316, rozhodující branka a osmdesáti procentní úspěšnost v osobních soubojích. Další vydařené utkání si připsal v dresu nového klubu Ubong Ekpai Moses, který svou trefou ze 64. minuty rozhodl o tříbodovém vítězství Zlína.

Nigerijský záložník nastoupil do první minuty spolu s Lukášem Bartošákem, jenž zatím v novém působišti tolik prostoru nedostával. Lukáš si připsal Instat Index 217 a velmi dobrou úspěšnost v přihrávkách, nicméně v 63. minutě byl domácím trenérem vystřídán. To Ekpaiovi se celkově dařilo ještě víc a opět ukázal, proč o něj vedení Fastavu tolik v letním přestupovém okně stálo. Po čtyřech kolech mají ale Ševci na svém kontě šest bodů, což na účastníka základní skupiny Evropské ligy není zcela optimální.

Ještě hůř na tom je účastník předkola Evropské ligy Mladá Boleslav, která doma podlehla jasně 0:3 Liberci a po 4 kolech má pouhý jeden bod a patří do samého spodku ligové tabulky. Pouze na lavičce náhradníků znovu zůstal Jiří Fleišman, zatímco na vítězné straně nechyběl od první minuty Zdeněk Folprecht. S Instat Indexem 281 navíc patřil opět mezi nejlepší hráče svého týmu. Z jeho hry ve středu pole těží celý liberecký tým, což ukazuje přes sto akcí za zápas s úspěšností téměř 80%. Severočeši z těžkého dvojzápasu se Spartou a Mladou Boleslaví vydolovali hned čtyři body a v tabulce se posunuli na průběžnou pátou pozici.

Naprosto nutné tři body získali fotbalisté Sparty, kteří po zaváhání v Liberci (1:1) porazili doma na Letné 1:0 Slovácko. Byl u toho i Michal Sáček, kterého Andrea Stramaccioni opět nominoval do základní sestavy a nejspíš nelitoval. Michal se totiž jako jeden z mála sparťanských odchovanců rychle adaptoval v A týmu a není na něm téměř znát, že ještě nedávno hrál za mládež nejslavnějšího českého klubu. Mladičký talent opět kraloval v přesnosti přihrávek (86%), přičemž za celý zápas získal Instat Index 288. Nyní Spartu čeká další vyhecovaný souboj, tentokrát na půdě Brna, jehož fanoušci všeobecně letenský výběr nemají příliš v lásce. Zbrojovce se navíc od úvodu sezóny vůbec nedaří, což vyústilo v brzké odvolání trenéra Habance. V jihomoravské metropoli se tak dá očekávat opět zápas nabitý emocemi.

Michal si díky svým výkonům vysloužil další pozvánku do reprezentace U21, gratulujeme!

V minulém kole slovenské ligy vyhrála Žilina doma 7:1 nad Senicou a zdálo se, že úvodní trápení, které orámovaly tři porážky v prvních třech kolech, mají už úřadující mistři za sebou. O víkendu se ovšem ukázalo, že opak je opravdou a na hřišti Dunajské Středy přišlo vystřízlivění v podobě prohry 2:4. Opět u toho celý zápas byl Iván Díaz, který se svými spoluhráči musí v reprezentační přestávce pracovat na zlepšení hry, nyní totiž Žilině patří předposlední příčka!

Tříbodový vstup do Serie A má Sampdoria Janov, která na úvod soutěže zdolala doma 2:1 nováčka soutěže z Beneventa. U vítězství nechyběl Dennis Praet, který nastoupil od první minuty a střídal až šest minut před závěrečný hvizdem.