Juliš se dvakrát trefil za juniorku, Liberec vyloupil Karvinou

Publikováno: 30.8.2017 | Autor: haf

V A týmu Sparty nedostává momentálně příliš prosotoru, a tak se Lukáš Juliš chodí rozehrávat se sparťanskou juniorkou. Ta doma na Strahově zničila Liberec jasně 5:0, přičemž Lukáš sám vstřelil dvě branky a podepsal se tak pod druhé vítězství v sezoně.

Daleko hůř o víkendu dopadlo sprťanské áčko, které prohrálo 0:2 v Brně. Domácí přitom do tohoto kola získali pouhý bod a kvůli špatným výkonům odvolali před zápasem trenéra Svatopluka Habance. Na Spartu se ale připravili dobře a využili špatné formy týmu z Letné. U prohry byl i Michal Sáček, který se dostal na hřiště těsně před poločasem kvůli zranění jednoho ze svých spoluhráčů. Po příchodu na hřiště ale působil opět jistě při kontrole míče, kdy si připsal 92% úspěšnost v přihrávkách. Radost však po zápase pochopitelně neměl, porážka opět značně vzdálila boj o titul, když nyní tým Andrey Stramaccioniho ztrácí sedm bodů na vedoucí Plzeň. Michal si může spravit náladu aspoň v reprezentační přestávce, v níž se výběr do jednadvaceti let představí v přípravném zápase s Tureckem a v úterý 5. září vstoupí do kvalifikace na EURO 2019 proti Bělorusku.

U porážky Zlína 0:2 v Jablonci byla dvojice Ubong Ekpai Moses i Lukáš Bartošák, ale k lepšímu výsledku účastníka základní skupiny Evropské ligy pomoct nedokázali. Přitom Lukášovi se v zápase dařilo, o čemž svědčí Instat Index 308, jenž byl vůbec největší z celého týmu "ševců". Jednaosmdesáti procentní úspěšnost si připsal Lukáš v zakládání akcí a důležité byly i úspěchy v osobních soubojích (75%). Osobní statistiky ale nejsou pro Lukáše rozhodující, daleko raději by si ze severu Čech odvezl nějaký bod, tím spíš, že ještě nedávno působil v sousedním Liberci. Nyní je na řadě reprezentační pauza, poté domácí zápas s Teplicemi a potom už zápas pravdy, ve kterém Zlín přivítá v Olomouci moldavský Sheriff Tiraspol.

Radost naopak měli po posledním zápase hráči Liberce se Zdeňkem Folprechtem, kteří zvítězili 1:0 v Karviné a připsali si další tři důležité body. Zdeněk odehrál celý zápas a s Instat Indexem 292 byl druhým nejlepším hráčem svého týmu. Libereckým se od domácí remízy se Spartou daří a dva následující venkovní zápasy dovedli k tříbodovému vítězství. Nyní jim patří čtvrté místo v tabulce a mají klid na reprezentační přestávku.

Naopak úvod sezony vůbec nezvládají v Mladé Boleslavi a po porážce 0:4 na Slavii jim patří překvapivě poslední místo v lize. V Edenu zařadil trenér Uhrin do základní sestavy znovu Jiřího Fleišmana, ale k výrazné pomoci mladoboleslavské obrany to tentokrát nevedlo. Středočeský tým tak má teď na čem pracovat, protože ze dvou posledních kol s Libercem a Slaviií má na kontě nula bodů a děsivé skóre 0:7.

Velmi cenné tři body a druhé vítězství ve druhém ligovém kole si připsala Sampdoria Janov, v jejíhž řadách nechyběl celý zápas Dennis Praet. Belgický záložník nastoupil v základní sestavě a výrazně se tak podílel na tříbodovém úspěchu na půdě Fiorentiny. La Samp měla dobrý úvod zápasu a o výhře rozhodla v tříminutovce mezi 32. a 35. minutou. Domácí se ve druhém poločase už zmohli pouze na snížení.