Mladá Boleslav s Fleišmanem konečně zabrala, zářili mladíci ze Sigmy!

Publikováno: 12.9.2017 | Autor: haf

První vítězství v sezoně a vytoužené tři body si připsala Mladá Boleslav s Jiřím Fleišmanem, která v domácím zápase porazila 3:0 Brno. Středočeši měli před novým ročníkem velké ambice, ale úvod ligy jim vůbec nevyšel. Vítězství nad Zbrojovkou je tak může znovu nakopnout.

V naplnění potenciálu samozřejmě věří i Jirka, který v mladoboleslavské obraně odehrál celý zápas. Jak navíc ukazují statistiky společnosti Instat, dvaatřicetiletý zkušený zadák patřil mezi nejlepší hráče zápasu. S celkovým Indexem 319 potvrdil konečně fungující obranu Mladé Boleslavi, za což byl dle svých pozápasových slov velmi rád i trenér Dušan Uhrin ml. Důležitost výkonu v zápase potvrzuje i statistika odebíraných míčů, v níž byl Fleišman stoprocentní. Za zmínku jistě stojí i 83% úspěšnost přihrávek. Z celkových 72 nahrávek našel svého spoluhráče hned v šedesáti případech. Kvalitní defenzivu budou potřebovat středočeši i v příštím kole, kdy zavítají na hřiště Slovácka.

Další velký zápas v dresu sparťanské juniorky má za sebou Lukáš Juliš, který čtyřmi góly přispěl ke kanonádě svého týmu v Českých Budějovicích. Sparťané na jihu Čech zvítězili vysoko 7:0 a právě Lukáš na tom měl opravdu velký podíl. Nedávno se trefil dvakrát a za sedm kol už celkem nasbíral devět gólů. Díky jeho produktivitě mu patří druhé místo v tabulce střelců Juniorské ligy.

Zadařilo se rovněž i sparťanskému A-týmu, který v domácím zápase získal povinné tři body s Karvinou. Od první minuty nechyběl na hřišti Michal Sáček, který za 58 minut na hřišti rozdal 27 přihrávek a pouze jedinkrát se zmýlil. Celkově jeho statistiky přihrávek stojí za shlédnutí, můžete je najít dole pod článkem. Jednou se dostal i ke střele zpoza vápna, ale hostující brankář jeho tvrdou střelu dokázal vyrazit. Daleko důležitější ale bylo vítězství, protože už tento týden čeká Spartu pražské derby se Slavií a vzhledem k náskoku Plzně by další ztráta pro oba soupeře mohla být fatální.

Zadařilo se rovněž "zlínské dvojici" Lukáš Bartošákovi a Ekpai Mosesovi, kteří byli u výhry Fastavu 2:0 nad Teplicemi. Zatímco Lukáš se dostal do hry až na necelou poslední půlhodinu, nigerijský útočník odehrál celé utkání. Pro zlínské hráče to navíc byla generálka před čtvrteční premiérou v Evropské lize, v rámci níž přivítá na olomouckém Andrově stadionu Šerif Tiraspol.

Velké vystřízlivění zažili v Liberci, kde Slovan přivítal plzeňskou Viktorii. Oběma týmům se v předešlých zápasech před reprezentační přestávkou výsledkově dařilo, což slibovalo zajímavou podívanou. Nakonec to ale byla poměrně jednoznačná záležitost, když si tým ze západu Čech odvezl jasné vítězství 3:0. Do vedení se dostali svěřenci trenéra Vrby už v sedmé minutě, což jim evidentně přineslo výrazný klid do zbytku zápasu. Když to po dvaceti minutách bylo už 0:2, naděje na body z pohledu domácích výrazně klesly. V základní sestavě Liberce nechyběl Zdeněk Folprecht, jenž odehrál 58 minut a připsal si Instat Index 219.

V soutěži devatenáctek zazářili "naši" nadějní mladíci v dresu olomoucké Sigmy! Ta totiž porazila stejně staré protihráče ze Slavie jasně 4:0. Dvěma góly se na výhře podílel mládežnický reprezentant Ondřej Zmrzlý, jednu branku navíc přidal i Pavel Žifčák a celý zápas odehrál Jiří Sláma! Ondra navíc byl s Instat Indexem 237 nejlepším hráčem celého zápasu. Jen tak dál!

Třetí výhru v sezoně si připsala ve slovenské lize Žilina, která v s Ivánem Díazem uspěla 4:2 na hřišti Podbrezové. Aleš Mandous byl celý zápas na lavičce náhradníků.