Týmy mají za sebou první zápas přípravy, Lukáš Juliš se na soustředění zranil

Publikováno: 16.1.2018 | Autor: haf

České týmy nastartovaly naplno svou zimní přípravu a někteří za sebou mají i první zápasy. Zatímco Sparta odcestovala na první ze dvou španělských soustředění , například Zlín se představil v Rakousku proti Rapidu Vídeň.

Sparta odehrála první přípravný duel v Praze na Strahově proti Táborsku, které porazila vysoko 7:2. Jednu z branek letenského týmu vstřelil Lukáš Juliš, který se ovšem bohužel při následném soustředění ve španělském Benahavís zranil a odcestoval zpět do Prahy na podrobnější lékařská vyšetření. První poločas s Táborskem odchytal ve sparťanské svatyni David Bičík.

Pokud dostane šanci, může se už zítra David ukázat v dalším zápase proti čínskému Tianjinu Quanjian. Stejně tak je na soustředění už plně připraven Michal Sáček, který na podzim patřil k tradičním členům základní sestavy Sparty. Po zápase s čínským týmem se sparťané přesunou zpět do Prahy, aby se na konci ledna znovu vrátili do Španělska. Na druhém soustředění se utkají s dánským Aalborgem, Tianjinem Teda a na závěr 7. února se Spartakem Moskva.

První zápas zimního soustředění za sebou mají i fotbalisté Zlína, kteří v Rakousku sehráli přípravné utkání s Rapidem Vídeň. Ševci s Lukášem Bartošákem v sestavě vedli od 34. minuty 1:0 a dlouho sahali po překvapivém vítězství. Patnáct minut před koncem však Rapid dokázal srovnat na konečných 1:1. To už byl na hřišti i Ubong Ekpai, jenž odehrál celý druhý poločas. V sobotu čeká zlínské fotbalisty další utkání, kdy se utkají v dvojzápase s Opavou.

Šanci v zimní přípravě v olomouckém A-týmu dostává trojice Jiří Sláma, Ondřej Zmrzlý a Pavel Zifčák. O víkendu se všichni představili v souboji Sigmy s Hlučínem, který mužstvo z Hané zvládlo vysokou výhrou 7:0. Ondra byl posledním střelcem zápasu, když v 85. minutě uzavřel skóre na 7:0. Dnes už hráče čeká další přípravný duel, tentokrát přijede do Olomouce tým Hradce Králové.

Naplno už běží zimní příprava i na Slovensku, kde působí v MŠK Žilina Aleš Mandous a Iván Díaz. Aleš se o víkendu představil v základní sestavě proti FK Pohronie a vychytal čisté konto. O poločase se sestava prostřídala, ale branka přesto nepadla. Utkání skončilo 0:0.

Pocty se v zimní pauze dočkal v rámci chorvatské ligy hráč Lokomotivu Záhřeb Lovro Majer, jenž byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem celé soutěže. Informace o něm jsme vám přinesli nedávno v krátkém představení na našem webu.