Devatenáctka se Zifčákem remizovala se Španěly 1:1, s Japonskem ale padla

Publikováno: 31.1.2018 | Autor: haf

Český reprezentační výběr do devatenácti let vstoupil na Kanárských ostrovech do turnaje Copa del Atlantico cennou remízou 1:1 se Španělskem. Do zápasu zasáhl i Pavel Zifčák, kterého trenér Kozel poslal na hřiště v 60. minutě. Hned druhý den se Češi utkali s výběrem Japonska, s nímž padli těsně 0:1.

Úvod zápasu patřil spíš Španělsku, které se dostalo do vedení ve 20. minutě. Češi se ale po obdržené brance zvedli a stačili do poločasu srovnat skóre na 1:1 z nařízené penalty. Druhý poločas už byla k vidění naprosto vyrovnaná hra a žádný další gól už nepadl. Kromě Zifčáka mohl do zápasu nastoupit i Jiří Sláma, kterého z Olomouce rovněž trenér povolal, ale proti Španělům prostor nedostal.

Na druhý den se čeští hráči s Japonci, jejichž hra často evropským týmům příliš nesedí. Zástupce asijského kontinentu porazil Česko 1:0. Svůj třetí zápas na turnaji odehrají svěřenci trenéra Kozla v pátek proti domácímu výběru Kanárských ostrovů, proti kterým by chtěli vstřelit svůj první gól na turnaji ze hry.

Pokračují i přípravné zápasy v rámci soustředění jednotlivých týmů české ligy. Sparta odletěla s Michalem Sáčkem a Davidem Bičíkem na své druhé soustředění ve Španělsku, kde se ve středu utkala s dánským Aalborgem. Přestože sparťané od padesáté minuty prohrávali 0:1, nakonec dokázali skóre otočit a připsali si výhru 2:1. Osm minut po prvním gólu zápasu totiž dokázali srovnat a v 88. minutě dokonali obrat. V základní sestavě italského trenéra Stramaccioniho nastoupil v brance David Bičík a ve středu zálohy zase nechyběl Michal. David v bráně pomohl týmu několika výbornými zákroky, Michal se zase snažil bourat rozehrávku dánského soupeře a rozjíždět sparťanské útoky. V sobotu čeká Spartu další přípravný zápas, tentokrát proti čínskému Tianjinu Teda. Záznam zápasu můžete shlédnout níže.

Liberec s novým koučem Holoubkem odletěl na herní soustředění pro změnu na Kypr. Tam se hráči Slovanu utkali naposled se srbským Partizanem Bělehrad, který dokázali porazit 2:1. První poločas v libereckém dresu odehrál Zdeněk Folprecht

Výhru 5:0 si v tureckém Beleku připsal Zlín, který takto výrazně porazil na soustředění bulharský tým Septemvri Sofia. V prvním poločase nastoupil ze ševce Lukáš Bartošák, ve druhé půli zase nechyběl na hřišti Ubong Ekpai. V sobotu bude zlínským dalším soupeřem běloruský Bate Borisov.

Po přestupu do Ostravy si už dva starty v novém působišti stihl připsat Jiří Fleišman, který byl nejdřív u remízy 3:3 s Michalovcemi a nechyběl v sestavě ani při vítězství 1:0 nad dánským SønderjyskE. Se svými pocity z cenného vítězství se svěřil pro oficiální klubově stránky Baníku.