Blíží se ligové jaro! Jak se připravují jednotlivé týmy?

Publikováno: 8.2.2018 | Autor: haf

Příští týden v Česku opět ožijí fotbalové trávníky! Momentálně jednotlivé týmy končí svá herní soustředění a ladí poslední detaily před druhou částí sezony. Jak se dařilo hráčům, které zastupuje MLM Sport Group?

Na závěr soustředění v Turecku se fotbalisté Zlína utkali s litevskou Suduvou Mirjampole a připsali si nejtěsnější možné vítězství 1:0. V základní sestavě Ševců nastoupil na kraji obrany Lukáš Bartošák, jenž byl vstřídán v 65. minutě. Ve stejném okamžiku se na hřiště naopak dostal nigerijský záložník Ubong Ekpai Moses. Ten byl i u vítězné trefy svého týmu, která přišla deset minut před koncem zápasu. Nyní už se celý tým chystá na generálku před ligou, která proběhne tuto sobotu na domácím stadionu proti Slovanu Bratislava.

Hráči Slovanu Liberec se rozloučili s Kyprem vítězstvím 3:2 na ruskou Ufou. U výhry nechyběl Zdeněk Folprecht, který dostává od trenéra Holoubka dost prostoru a i tentokrát byl na hřišti 75 minut. Nyní se přesunul Slovan domů, kde ho čeká v sobotu od 14-ti hodin generálka s Olomoucí. Další víkend zamíří v ligovém kole na půdu Sparty, s níž to bude přímý souboj o čtvrté místo v tabulce.

Rozloučení Baníku Ostrava s tureckým Belekem mělo hodně hořkou příchuť. Ostravští fotbalisté totiž na závěr soustředění prohráli 0:3 s ukrajinským Olimpikem Doněck, jenž je přitom až šestý v tamní soutěži. Celý zápas v dresu českého klubu odehrál Jiří Fleišman, který do Baníku přestoupil nedávno, takže se s týmem teprve sžívá. Na souhru už ale není moc času, v sobotu totiž Baník čeká poslední zápas před ligou, v němž se utká se silnou Slavií. O týden později doma baníkovští přivítají v lize Slovácko, které v případě výhry mohou místo sebe poslat na sestupovou příčku.

V Turecku se byla "soustředit" i olomoucká Sigma, která na závěr zdolala jasně 3:0 slovinský Maribor. Do utkání zasáhl na posledních osmnáct minut i Jiří Sláma. Zápas odehrála i olomoucká juniorka, která se postavila třetiligovému Uničovu, jenž porazila 3:2. Do zápasu se zapojili i dvojice Ondřej Zmzrlý a Pavel Zifčák. Ondra přitom pět minut před koncem vstřelil vítězný gól. Pavel zase nastoupil před týdnem ještě na Kanárských ostrovech za výběr Česka do 19-ti let. Turnaj Copa del Atlántico zakončili Češi vítězstvím 5:0 nad domácím výběrem.

Vítězství 2:1 proti lotyšské Rize si připsala v dalším přípavném zápase Žilina, za níž nastoupil od první minuty Iván Díaz. Z pohledu žilinských fanoušků byla první půlsezona zklamáním, úřadující mistr ztrácí na první Trnavu devět bodů. Na jaře tak mají Gulovi svěřenci co napravovat.

To v Turecku naplno pokračuje tamní Süperlig a Sivasspor se Sergejem Rybalkou dokázal porazit 2:1 slavný Galatasaray. Ukrajinský středopolař nechyběl v základní sestavě a v 41. minutě obdržel žlutou kartu. Velký podíl má na první gól svého týmu ze šestnácté minuty, na který přihrál svému spoluhráči. Sivassporu nyní patří osmé místo v tabulce turecké ligy.