Žilina v Lize mistrů končí, Spartu čeká v předkole EL Crvena Zvezda

Velmi nepříznivý pohárový prohru 1:3 si z domácího zápasu předkola Ligy mistrů přivezla Žilina do odvety na půdě FC Kodaň a dvojzápas už zvrátit nedokázala. S Alešem Mandousem v brance

Aleš Mandous: O postup v Kodani ještě zabojujeme

Český fotbalový brankář Aleš Mandous působící ve slovenské Žilině dostal šanci v předkole Ligy mistrů, nicméně domácí zápas s Kodaní mu přes nadějný začátek mezi třemi tyčemi nakonec zhořkl. Jeho tým sice vedl 1:0, ale dánský soupeř třemi rychlými góly ve druhém poločase skóre otočil a ze Slovenska si do odvety odvezl vítězství 3:1.

Ekpai s Bartošákem vyměnili sever Čech za zlínskou Letnou

Zlín po vítězství v domácím poháru postoupil do základní skupiny Evropské ligy a od začátku léta dává na přestupovém poli jasně najevo, že na mezinárodním poli nechce být za otloukánka. S tím souvisí i dva dotažené přestupy ze Slovanu Liberec, odkud přichází dvojice Lukáš Bartošák a Ubong Ekpai.

Lvíčatům vstup do Eura nevyšel, se Sáčkem v sestavě padli s Německem 0:2

První zápas na Mistrovství Evropy do jednadvaceti let má český výběr za sebou a radosti mu příliš nepřinesl. Češi sice měli několik vyložených šancí, ty ovšem neproměnili a naopak zkušený soupeř dvě šance proměnil. V základní sestavě Lavičkova výběru nechyběl Michal Sáček, který hrál až do 81. minuty.